skip to Main Content
Meniu

Išanalizavo Vilčinskų pagrobimo planą ir eigą: štai, ką išduoda detalės

2023-08-02 20:00 / šaltinis: tv3.lt / aut. Austėja Eglynaitė

Suverenais save vadinantys ir tris savo vaikus iš teisėtos globos įstaigos savavališkai išsivežę Mindaugas ir Inga Vilčinskai savo kaltės neneigia. Kauno apylinkės teismas nusprendė, kad motina bus suimta devynias paras, tėvas – mėnesį. „Jie neneigia savo kaltės. Jie sako, kad tai jų vaikai ir jie nematė kito sprendimo būdo, o teisinėmis priemonėmis nepasinaudojo“, – kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros prokurorė G. Kaupė.

Privatus detektyvas: „Jie rimtai ruošėsi tam“ Vilčinskų šeimos situaciją pakomentavo privačių detektyvų komandos vadovas Olegas Rimanas. Anot jo, šeima planavo net tik pabėgimą, bet ir maršrutą.

Aš nežinau, kiek siena atvira, bet anksčiau per miškus buvo galima netyčia užklysti į kitą teritoriją. <…> Vis tiek pasienis eina kažkur per vandenį, per miškus, kur atviros zonos. Jie gavo ne tik padirbtus dokumentus, bet ir pasiruošė maršrutą, jie žinojo kur galima kirsti sieną.

Be to, jie iškvietė savo kažkokį pažįstamą ar kažką iš Vokietijos, su vokiška mašina, vokišku numeriu, šnekėjo vokiškai. Jie rimtai ruošėsi tam“, – svarsto jis.

Pasak detektyvų komandos vadovo, pagrobimas ir išvykimas iš Lietuvos Respublikos galėjo būti nesėkmingas dėl menkos klaidos arba paprasčiausios nesėkmės.  „Visko gali būti, mes nežinome, bet galbūt tai yra geras darbas organizuotų specialiųjų tarnybų, kurie viską stebėjo, žinojo apie jų galimybes: navigacijos, telefonai, kortelės. Bet jeigu čia to nebuvo, tai būna, kad nepasiseka. Ar visus nusikaltimus atskleidžiame? Kai kada bankai apiplėšti taip, kad 20 metų negali atskleisti, kas padarė. Gal klaidų jokių nebuvo, tiesiog sutapo taip, kad pasieniečiai pravažiavo“, – dalinosi mintimis O. Rimanas.

O. Rimanas: „Legaliam perėjimui jie nebuvo pasiruošę“ O. Rimanas svarsto, kad vis tik šeima nebuvo legaliam perėjimui pasiruošusi dėl padirbtų dokumentų. „Legaliam perėjimui jie nebuvo pasiruošę, kadangi jie neturėjo dokumentų legaliam sienos kirtimui. Jeigu dokumentai padirbti, tai tikriausiai nebuvo ir pasiruošę, gi čia ne Europos Sąjunga“, – sako jis.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų…

Back To Top