skip to Main Content
Meniu

Pirmieji Lietuvoje įteisinti privatūs detektyvai!

„Tiesa ne visuomet išlaisvina; žmonės linkę tikėti gražesniais ir tvarkingiau „įvyniotais“ melais.“
Džoudi Pikou

Print
bni-proud-member

DUK

Šiame skyriuje pateikiami dažniausiai mūsų svetainėje užduodami klientų klausimai ir mūsų atsakymai į juos. Nemažai atsakymų galite surasti patys 2016-01-01 įsigaliojusiame LR Privačios detektyvinės veiklos įstatyme.

Patyrusiems, veikliems, sąžiningiems kriminalinės policijos ir jai giminingų struktūrų buvusiems pareigūnams. Į šį klausimą svetainėje nurodytais telefonais mielai atsakys mūsų biuro vadovas Olegas Rimanas. Plačiau apie tai – svetainės skiltyje Karjera.

Tai priklauso nuo dingimo vietos, laiko, aplinkybių, nuo darbo apimties, nuo būtinumo paieškos tikslais vykti už Vilniaus ribų ir kt. Teikiant šią paslaugą Vilniuje, privataus detektyvo minimali paslaugos kaina apie 400 EUR.

Tokios informacijos patikrinimas įmanomas, tik jo būdai gali būti skirtingi. Nustatyti paslaugos kainą galima tik kompleksiškai įvertinus visą jau turimą informaciją. Teikiant šią paslaugą Vilniuje, minimali kaina apie 300 EUR. Apie televiziją apskritai galima nekalbėti, nes konfidencialumas yra vienas iš darbo principų.

Įmanoma, ir ne tik Kaune, bet iš anksto telefonu su mumis bendradarbiaujantiems privatiems detektyvams turėtumėte bent glaustai išdėstyti savo problemą, nes ne visas sprendžiame. Jūs taip pat turėsite padengti kelionės iki susitikimo vietos išlaidas.

Priklausomai nuo darbų pobūdžio, darbus užsienyje atliekame patys arba pasitelkiame partnerius įvairiose pasaulio šalyse.

Jūsų minimas „sekimo“ būdas – ne pats tinkamiausias, nes galima pažeisti kito asmens privatumą. Be to, tokių ir kitų panašių opių klausimų negvildename elektroniniuose laiškuose. Jei norite aptarti problemą ir galimus jos sprendimo būdus, prašome paskambinti mūsų svetainėje nurodytais telefonais. Galite nurodyti savo telefono numerį ir mes paskambinsime Jums dėl nemokamos pirmosios konsultacijos mūsų biure, kurios metu su mumis bendradarbiaujantis privatus detektyvas išsamiau aptartų visas detales ir paslaugų kainą.

Tokia galimybė yra, šios paslaugos kaina priklauso nuo išorinių veiksnių ir patalpos(-ų) parametrų, lemiančių technikos, skirtos informacijos nutekėjimo prevencijai, poreikį. Išklausę Jūsų poreikius, bus parengtas reikalingų priemonių projektas ir sąmata.

Siūlome paskambinti mums telefonu ir atsakyti į papildomus klausimus, nuo kurių priklauso tokios paslaugos kaina arba pasinaudoti svetainėje esančia skaičiuokle, kuri pagal Jūsų pateiktus patalpos(-ų) parametrus apskaičiuoja preliminarią patikros kainą. Minimali patikros kaina yra 300.00 Eur + PVM. Privatūs detektyvai tikrai jums padės.

Ieškant privataus detektyvo pirmą kartą, natūralu, jog vienas iš faktorių renkantis yra teikiamų paslaugų kaina. Tačiau atsakant į šį klausimą, pirmiausia būtina sužinoti, ko jūs patys tikitės iš teikiamos paslaugos. Privataus detektyvo paslaugų kaina priklauso nuo tokių faktorių kaip kokia konkreti paslauga reikalinga bei laiko, kurio reikės įvykdyti tam tikrą užduotį.

Šiame puslapyje rasite daugiau kaip 10 skirtingų paslaugų, iš kurių vienos yra reikalaujančios labai mažai laiko ir paprastos, o kitos – be galo sudėtingos. Svarbu suprasti, jog kiekvienas atvejis yra individualus ir išskirtinis, tad prieš pradedant darbą pirmas bei labai svarbus žingsnis yra pokalbis, kurio metu išdėstytumėte visus savo lūkesčius ir reikalingas detales norimam rezultatui gauti. Privatus detektyvas turi aiškiai suprasti, dėl kokios priežasties Jums yra reikalinga jo paslauga. Kuo detaliau apibūdinsite situaciją, tuo bus lengviau nustatyti reikiamos paslaugos kainą.

Be minėto laiko, reikalingo užduočiai atlikti, bei konkrečios pasirinktos paslaugos, kainą gali lemti ir kiti faktoriai: kelionės išlaidos, papildomos techninės įrangos naudojimas, galimos rizikos bei kitų sąnaudų, patirtų tyrimo metu.

Turėkite omenyje, jog labai svarbu pasirinkti patyrusį ir savo darbo peripetijas gerai žinantį detektyvą. Mažiau patyręs tyrėjas ne tik gali užtrukti ilgiau, kol įvykdys jam skirtą užduotį, bet ir darbo rezultatai gali būti ne tokie džiuginantys, paslauga atlikta nekokybiškai ar ne iki galo. Tad, labai svarbu pasisamdyti savo srities profesionalą, kuris gerai išmano detektyvo darbo ypatybes, pradedant įstatymais ir baigiant technine įranga. Galite būti garantuoti, jog tai bus puiki investicija, kadangi ilgainiui sutaupysite laiko, pinigų ir rūpesčių.

Pirmas ir labai svarbus žingsnis prieš pradedant vykdyti bet kokią jūsų norimą paslaugą – pokalbis. Pokalbis su klientu yra reikalingas tam, kad būtų galima kuo geriau suprasti iškilusią problemą bei aptarti visus niuansus, leisiančius darbą paversti žymiai efektyvesniu procesu.

Paprastai susitikimas su privačiu detektyvu yra organizuojamas klientui patogiu laiku, kur yra aptariamos visos sąlygos, lūkesčiai ir yra suderinami terminai. Susitikimas – visiškai konfidencialus, tad kiekvienas, besikreipiantis į privatų detektyvą, gali jaustis visiškai ramus dėl to, jog svarbi informacija nebus išgirsta kieno nors kito iš pašalies. Pokalbio metu vertėtų susikoncentruoti į išsamų ir aiškų problemos išdėstymą, kadangi tai iš kliento pusės yra didelis pagalbininkas privačiam detektyvui. Tokiu būdu jis ne tik gali daug geriau susidaryti bendrą situacijos vaizdą, bet ir pasiūlyti visus galimus problemos sprendimo būdus, nustatyti terminus, per kiek maždaug laiko tai gali būti įgyvendinama, bei apibrėžti ribas, kiek visas procesas kainuos. Tiesa, būna situacijų, kuomet klientas prašo neteisėtų dalykų arba jo norimo rezultato pasiekti yra neįmanoma. Tokiu atveju pirminio pokalbio metu pranešame, jog suteikti atitinkamų paslaugų negalėsime.

Kiekvienas atvejis unikalus, tad kiekvieną kartą su klientu yra stengiamasi atrasti ir priimti bendrą nutarimą, kaip bus teikiama paslauga bei kiek laiko užtruks visas procesas. Natūralu, jog kartais nuomonės vienu ar kitu klausimu gali nesutapti, tačiau net ir pasitaikius tokiai situacijai, yra stengiamasi rasti tokį kompromisą, kuris užtikrintų, jog tiek paslaugą gaunantis žmogus galėtų būti patenkintas galutiniais rezultatais, tiek pats detektyvas galėtų netrukdomai dirbti ir užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę.

Tik tuomet, kai abi pusės priima bendrą sutarimą, privatus detektyvas pradeda darbą ir imasi veiksmų, padėsiančių išspręsti atitinkamą problemą. Pokalbis ir visų detalių suderinimas užtikrina, jog visas procesas vyks kaip įmanoma sklandžiau ir bus galima išvengti įvairių nesusipratimų bei nesusikalbėjimų.

Visiems, norintiems tapti privačiu detektyvu, yra taikomi tam tikri reikalavimai, kurie yra nurodyti LR Privačios detektyvinės veiklos įstatyme. Tikrai ne bet kas gali užsiimti detektyvine veikla – tam reikalingas atitinkamas išsilavinimas ir patirtis. Be viso to, yra būtina išlaikyti ir privataus detektyvo kvalifikacinį egzaminą bei būti nepriekaištingos reputacijos.

Asmens reputacija yra vertinama pagal daugybę faktorių. Privačiu detektyvu negalės tapti tas žmogus, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo, dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, dėl korupcinio pobūdžio nusižengimų ar turi nepanaikintą teistumą. Taip pat privatus detektyvas negali turėti priklausomybių narkotikams, alkoholiui, psichoterapinėms ar toksinėms medžiagoms, būti teroristinės organizacijos dalimi, bendradarbiauti su užsienio valstybių žvalgybos ar saugumo tarnybomis.

Be įstatyme nustatytų reikalavimų, norint tapti privačiu detektyvu, labai svarbios bei naudingos gali būti ir žmogaus būdo ypatybės. Privatus detektyvas turi turėti gerus bendravimo įgūdžius, kadangi jam reikia mokėti užduoti aiškius, konkrečius klausimus klientams ir įdėmiai išklausyti visų pateikiamų atsakymų, atidžiai stebint detales. Negana to, šiame darbe labai pasitarnauja ir kritiškas mąstymas bei greitas sprendimų priėmimas, nes dažnai iškyla situacijų, kurios reikalauja veikti nedelsiant, pagalvojant apie visas galimas pasekmes.

Be abejo, reikia turėti omenyje ir tai, jog, jei žmogus neturi pakankamai kantrybės, greičiausiai ši profesija ne jam. Privačiam detektyvui gali tekti užduotis, reikalaujanti ilgo stebėjimo ir analizavimo, tad kantrybė tampa tikru išsigelbėjimu tokiose situacijose. Privatūs detektyvai taip pat turi būti iniciatyvūs ir turintys gerus kompiuterinius įgūdžius. Tai praverčia atliekant tyrimus ir ieškant reikiamos informacijos įvairiose duomenų bazėse. Dažnai dalis šių įgūdžių gali būti išsiugdomi aukštosiose mokyklose arba per patirtį teisėsaugos srityje.

Reikalavimai, kas gali užsiimti detektyvine veikla, yra aiškiai ir detaliai nurodyti Lietuvos Respublikos privačios detektyvinės veiklos įstatyme. Pagal jį, šį darbą gali dirbti tie žmonės, kurie turi ne žemesnį nei aukštąjį koleginį teisės studijų krypties išsilavinimą ir yra baigę privačių detektyvų mokymo programą ar turi dvejų metų profesinę patirtį teisėsaugos, teisėtvarkos srityse arba žvalgybos institucijose. Kita vertus, žmogus, užsiimantis privačia detektyvine veikla, tuo pačiu metu negali būti dar ir dirbantis minėtose srityse.

Kiekvienas privatus detektyvas turi būti išlaikęs kvalifikacinį egzaminą, gavęs kvalifikaciją patvirtinantį pažymėjimą bei privataus detektyvo veiklos pažymėjimą. Visu tuo yra užtikrinama, jog privatus detektyvas geba tinkamai įgyvendinti visas savo teises ir pareigas, remdamasis įgytomis žiniomis, įgūdžiais ir vertybinių nuostatų visuma. Privačių detektyvų kvalifikacija yra nustatoma vertinimo komisijos, sudarytos detektyvinės veiklos priežiūros institucijos. Svarbu žinoti, jog legaliai dirbantis privatus detektyvas visuomet su savimi turi nešiotis privataus detektyvo veiklos pažymėjimą, o jo numerį nurodyti sudarydamas paslaugų teikimo sutartį – tai vienas pagrindinių aspektų, į ką turėtų atsižvelgti kiekvienas klientas.

Asmuo, užsiimantis privačia detektyvine veikla, turi išmanyti svarbiausius šios veiklos aspektus: teisinius, organizacinius, informacinius, techninius, taktinius ir psichologinius. Vadinasi, jis privalo gerai žinoti teisinę ir institucinę Lietuvos sistemą, gebėti šias žinias pritaikyti detektyvinėje veikloje, mokėti valdyti informaciją, duomenis ir dokumentus bei taikyti technines priemones, sprendžiant įvairius darbo metu iškilusius uždavinius.

Pagal LR privačios detektyvinės veiklos įstatymą, privatūs detektyvai gali veikti keliais būdais: individualiai, kaip privačių detektyvų grupė, neįsteigę juridinio asmens, ir įsteigę juridinį asmenį – privačių detektyvų bendriją. Nors kiekvienas detektyvas gali pasirinkti tik vieną iš šių veiklos formų, jis turi teisę bet kada ją pakeisti, jei toks poreikis atsiranda.

Dalis žmonių dažnai turi susidarę klaidingą nuomonę apie tai, kokias teises turi privatus detektyvas. Jos tikrai nėra tokios pačios kaip policijos pareigūno, tad prieš besikreipiant į privatų detektyvą dėl atitinkamos paslaugos suteikimo, svarbu susipažinti, kokias teises jis turi.

Privačiam detektyvui yra leidžiama įstatymų nustatyta tvarka savarankiškai fiksuoti, rinkti, tirti informaciją, duomenis, dokumentus, kurie yra reikalingi įstatyme reglamentuotoms detektyvinėms paslaugoms teikti. Taip pat jis gali atlikti viešųjų vietų, daiktų, dokumentų ar kitų objektų tyrimą, jei jų savininkas ar teisėtas valdytojas davė tam rašytinį sutikimą. Asmens rašytiniu sutikimu privatus detektyvas turi ir teisę atlikti jo apklausą dėl tiriamo fakto ar norint nustatyti tam tikro įvykio aplinkybes, užfiksuoti duotus paaiškinimus. Prie viso to, privatus detektyvas, pateikęs duomenis, įrodančius, jog teikiama privati detektyvine veikla, turi galimybę gauti reikiamą informaciją, dokumentus ar jų nuorašus iš valstybės ar savivaldybių institucijų ir įmonių.

Vykdydamas privačią detektyvinę veiklą, kiekvienas Lietuvos pilietis turi vadovautis LR Konstitucija. Tai reiškia, jog privatus detektyvas privalo gerbti ir ginti žmogaus orumą, jo teises ir laisves, saugoti veiklos metu jam suteiktą konfidencialią informaciją ir jos neatskleisti, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus. Taip pat, jei kyla grėsmė pažeisti įstatymus ar kitų asmenų teises, kiekvienas tyrėjas turi atsisakyti sudaryti paslaugų teikimo sutartį ir, jeigu reikia, apie tai pranešti atitinkamoms institucijoms.

Būtent dėl visų aukščiau minėtų priežasčių, privatus detektyvas negali įvykdyti tokių klientų pageidavimų kaip pasiekti sutuoktinį (-ę), sumontuoti pasiklausymo įrangą ar neteisėtai išreikalauti pinigų iš skolininko. Aiškinantis, kas leidžiama ir kas ne detektyvui, reikia prisiminti, jog vykdydamas šią veiklą, jis neturi teisės pažeisti žmogaus privatumo. Daugiau informacijos apie privataus detektyvo teises ir pareigas galima rasti LR privačios detektyvinės veiklos įstatyme.

Taip, privatus detektyvas gali aptikti elektronines blakes. Besikreipiant dėl šios paslaugos, visų pirmiausia, vadovaujantis paslaugų suteikimo tvarka, yra susitariamas patogus laikas pokalbiui su klientu, kurio metu išsiaiškinamos visos reikalingos detalės, t.y. kokios priežastys lėmė kliento kreipimąsi dėl šios paslaugos, kokios yra atsiradusios rizikos ir kita. Po pokalbio, jei viskas tinka tiek klientui, tiek privačiam detektyvui, vienas mūsų vadovaujantis atstovas, kaip taisyklė, apžiūri patalpas, kuriose galimai yra įrengtos elektroninės blakės, ir pateikia preliminarų pasiūlymą, kiek truks jų patikra ir kokia bus viso to kaina. Šis etapas itin svarbus, kadangi kiekvienas atvejis yra be galo individualus, todėl tiek atlikimo laikas, tiek kaina gali skirtis. Po apžiūros privatus detektyvas gali geriau suprasti, kokia užduotis jo laukia, o klientas gauna tikslesnę informaciją, kaip vyks visas procesas.

Suderinus visas detales, yra imamasi darbo. Kad paslauga būtų suteikiama kuo kokybiškiau ir pilnai būtų išpildyti visi lūkesčiai, elektroninių blakių aptikimą vykdo, kaip taisyklė, du itin daug patirties šioje sferoje turintys specialistai, darydami tai vizualiai ir naudodami apie 7 skirtingus specialius techninius įrenginius. Tokiu būdu yra surandami patalpoje paslėpti pasyvaus veikimo skaitmeniniai įrašymo prietaisai, radijo mikrofonai ar vaizdo siųstuvai, kurie transliuoja informaciją radijo kanalais ar veikiančiomis ryšio linijomis.

Patikros metu klientui yra suteikiama ne tik reikiama informacija apie procesą, bet ir siūlymai, kuriais vadovaujantis būtų galima iki minimumo sumažinti techninio informacijos nutekėjimo galimybes ateityje. Visa tai, be jokios abejonės, klientui leidžia jaustis daug geriau ir saugiau dėl to, jog jam svarbi ir konfidenciali informacija nebus išgirsta pašalinių žmonių.

Taip, privatus detektyvas gali aptikti elektronines blakes. Besikreipiant dėl šios paslaugos, visų pirmiausia, vadovaujantis paslaugų suteikimo tvarka, yra susitariamas patogus laikas pokalbiui su klientu, kurio metu išsiaiškinamos visos reikalingos detalės, t.y. kokios priežastys lėmė kliento kreipimąsi dėl šios paslaugos, kokios yra atsiradusios rizikos ir kita. Po pokalbio, jei viskas tinka tiek klientui, tiek privačiam detektyvui, vienas mūsų vadovaujantis atstovas, kaip taisyklė, apžiūri patalpas, kuriose galimai yra įrengtos elektroninės blakės, ir pateikia preliminarų pasiūlymą, kiek truks jų patikra ir kokia bus viso to kaina. Šis etapas itin svarbus, kadangi kiekvienas atvejis yra be galo individualus, todėl tiek atlikimo laikas, tiek kaina gali skirtis. Po apžiūros privatus detektyvas gali geriau suprasti, kokia užduotis jo laukia, o klientas gauna tikslesnę informaciją, kaip vyks visas procesas.

Suderinus visas detales, yra imamasi darbo. Kad paslauga būtų suteikiama kuo kokybiškiau ir pilnai būtų išpildyti visi lūkesčiai, elektroninių blakių aptikimą vykdo, kaip taisyklė, du itin daug patirties šioje sferoje turintys specialistai, darydami tai vizualiai ir naudodami apie 7 skirtingus specialius techninius įrenginius. Tokiu būdu yra surandami patalpoje paslėpti pasyvaus veikimo skaitmeniniai įrašymo prietaisai, radijo mikrofonai ar vaizdo siųstuvai, kurie transliuoja informaciją radijo kanalais ar veikiančiomis ryšio linijomis.

Patikros metu klientui yra suteikiama ne tik reikiama informacija apie procesą, bet ir siūlymai, kuriais vadovaujantis būtų galima iki minimumo sumažinti techninio informacijos nutekėjimo galimybes ateityje. Visa tai, be jokios abejonės, klientui leidžia jaustis daug geriau ir saugiau dėl to, jog jam svarbi ir konfidenciali informacija nebus išgirsta pašalinių žmonių.

Taip, privačios detektyvinės veiklos įstatymas nurodo, jog seklys gali atlikti kliento kilmės, giminystės ryšių, biografijos ir kitų duomenų apie klientą rinkimą ir tyrimą. Kaip ir daugelyje situacijų, norint kuo geriau ir efektyviau nustatyti giminystės ryšius, yra itin svarbus kliento bei privataus detektyvo pokalbis. Prieš pradėdamas darbą, privatus detektyvas turi išgirsti visą kliento turimą informaciją, kadangi net ir labai mažas jos kiekis gali padėti pasiekti geriausius rezultatus. Taip pat pradinės turimos informacijos kiekis lemia, ar giminystės ryšių nustatymą bus įmanoma įvykdyti, per kokį preliminarų laikotarpį tai pavyks padaryti bei kokia bus tokios paslaugos kaina.

Dažniausiai dėl šios paslaugos kreipiasi tie žmonės, kurie būdami maži buvo įvaikinti, o dabar nori surasti savo biologinius tėvus, brolius ar seseris. Tokiais atvejais labai padeda bent minimalios klientų turimos žinios, sužinotos iš įtėvių ar iš kitų aplinkinių žmonių. Be abejo, bet kokia kliento turima medžiaga privataus detektyvo yra patikrinama tam, kad nekiltų nesusipratimų ar kad neįsiveltų klaida.

Taip pat į šią paslaugą įeina ir tie atvejai, kai dešimtmečius nebendravę šeimos nariai, galimai gyvenantys skirtinguose miestuose ar šalyse, nori sužinoti, kaip susiklostė jų artimųjų gyvenimas, kaip jiems sekasi. Tokia užduotis dažniausiai sprendžiama, pasitelkiant internetinius šaltinius, daroma jų analizė, vykdomos susijusių asmenų apklausos, pateikiamos skirtingos raštiškos užklausos.
Svarbu suprasti, jog, priklausomai nuo esamos situacijos, giminystės ryšių nustatymo kaina ir užduoties įvykdymo laikas gali būti labai skirtingi. Tad, jei norite kreiptis dėl tokios paslaugos, susisiekite su mumis ir mes pateiksime pasiūlymą bei visą reikalingą informaciją, susijusią su proceso vykdymu.

Taip, privatus detektyvas gali vykdyti duomenų skirtingoms byloms paiešką. Privačios detektyvinės veiklos įstatyme nurodyta, jog seklys gali teikti informacijos, reikalingos baudžiamajam procesui, civiliniams, darbo, iš draudimo sutarčių kylantiems ginčams ar administracinės teisenos byloms nagrinėti, rinkimo ir tyrimo paslaugą.

Svarbu paminėti, jog minėtų situacijų atveju, paslaugos vykdymo procesui būtini subjektai yra ne tik detektyvas ir jo klientas, bet ir kliento advokatas ar teisininkas, nes jie pagal susiklosčiusią praktika legalizuoja detektyvo gautus įrodymus. Tokiu būdu privačių detektyvų surinkta informacija, nepažeidžiant įstatymo, gali būti pateikiama ikiteisminio tyrimo byloje ar teisme, kuris įvertina ją atsižvelgdamas į visus kitus turimus įrodymus. Nustatytos aplinkybės gali būti toliau tiriamos pasitelkus ikiteisminio tyrimo ir žvalgybos priemones arba toliau tęsiant privatų tyrimą.

Dažniausiai dėl informacijos rinkimo teismo procesui kreipiasi žmonės, norintys surinkti įrodymus, patvirtinančius antrosios pusės neištikimybę. Kadangi įrodyti sutuoktinio kaltę yra gana sudėtinga santuokos nutraukimo proceso dalis, privataus detektyvo paslaugos gali iš tiesų praversti. Tokiu būdu siekiama, jog žmonėms teisiškai skiriantis, teismas priimtų palankesnį sprendimą nuo sutuoktinio išdavystės nukentėjusiai pusei.

Taip pat privatus detektyvas teismo procese gali dalyvauti ir kaip liudytojas, tačiau dažniausiai tokia galimybė atsiranda tik baudžiamosiose bylose dėl sukčiavimo.

Kaip bebūtų, jei jums reikalinga privataus detektyvo vykdoma informacijos teismo procesui paieška, susisiekite mūsų puslapyje nurodytais kontaktais. Pokalbio metu pakonsultuosime, kaip geriausiai išspręsti atsiradusią problemą, bei suteiksime visą reikiamą informaciją.

Taip, privatus detektyvas gali surasti pavogtus daiktus. Ne paslaptis, jog dingus asmeniniam turtui (papuošalams, elektronikai ar kitiems vertingiems daiktams), policija ne visuomet gali padėti arba visas procesas užsitęsia gana ilgai. Būtent dėl šios priežasties žmonės ir nutaria kreiptis pagalbos į privatų detektyvą. Nors detektyvų galimybės pagal detektyvinės veiklos įstatymą yra daug siauresnės nei teisėsaugos, visgi, kai kuriuos paieškos veiksmus detektyvai atlieka kur kas operatyviau ir kruopščiau. Suteikdami pavogtų daiktų paieškos paslaugą, jie naudojasi savo didele patirtimi iš ilgamečio darbo teisėsaugos srityje ir įvairių nusikalstamų veiklų tyrimo praeityje.

Ruošdamasis imtis darbo, pokalbio su klientu metu detektyvas išsiaiškina visas klientui žinomas detales apie dingusį daiktą. Priklausomai nuo to, kokia yra pavogtos vertybės specifikacija, paslaugos kaina keičiasi. Paieška tampa kur kas lengvesnė ir efektyvesnė, jei pavogtas daiktas išsiskiria iš kitų, pavyzdžiui, dingusi juvelyrika yra vienetinis dirbinys ar ant jos yra kažkas išgraviruota. Tokiais atvejais privatus tyrėjas gali apklausti aplink dingusią vietą gyvenančius kaimynus ir veikiančias įmones, užduoti svarbius klausimus apie pastebėtą įtartiną veiklą ar įtartinus asmenis, besilankančius kaimynystėje. Taip pat privatus detektyvas gali aplankyti lombardus ar juvelyrikos dirbinių supirktuves ir apklausti jų atstovus, išanalizuoti internete randamus skelbimus. Taip privatūs detektyvai gali rinkti liudytojų pareiškimus, kontaktinę informaciją ir ją įtraukti į baigiamąją ataskaitą.

Kiekvienas atvejis yra unikalus ir išskirtinis, tad pirmiausia, ką reiktų padaryti jums – susisiekti su privačiu detektyvu, kur galėtumėte aptarti visas detales. Tokiu būdu privatus detektyvas galės objektyviai įvertinti situaciją ir patarti, ar verta imtis tokios paieškos per detektyvus.

Privatūs detektyvai teikia paslaugas tiek gyventojams, tiek verslui. Gyventojai su privačiu detektyvu gali konsultuotis, jei jie įtaria, jog jų šeimos narys galimai vartoja narkotines medžiagas – tokiais atvejais yra siūlomi jų aptikimo ir atpažinimo testai, leidžiantys greitai ir patikimai nustatyti narkotinių medžiagų pėdsakus. Taip pat tėvai gali kreiptis dėl savo nepilnamečių vaikų ar įvaikių, dėl neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų, kuriems nustatyta globa ar rūpyba, stebėjimo, padėsiančio atsikratyti nerimo dėl jų saugumo. Norėdami įsitikinti dėl samdomo asmens (auklės, namų tvarkytojos ar kt.) arba įmonės, į kurią ketina darbintis, patikimumo, žmonės šį klausimą irgi gali patikėti privačiam detektyvui, kuris surinks ir pateiks išsamią informaciją apie kliento nurodytą asmenį ar įmonę. Be viso to, privatūs detektyvai visada yra pasiruošę padėti, jei dingo žmogus ar yra seniai prarastas ryšys su artimuoju arba jei reikia surinkti duomenis apie santuokinę neištikimybę. Galima kreiptis  ir dėl informacijos rinkimo baudžiamajam procesui ar kitoms byloms – privatus detektyvas stengsis surasti ir surinkti visus reikiamus duomenis.

Verslo klientai be jau minėtos darbuotojų, įmonių patikros bei informacijos rinkimo byloms ar baudžiamajam procesui, taip pat gali kreiptis ir dėl kitų klausimų. Pirmasis – tai pasiklausymo įrangos aptikimas. Norint apsaugoti savo privatumą ar svarbią darbinę informaciją, galima pasinaudoti detektyvų siūloma elektroninių blakių aptikimo paslauga, kurios metu naudojant specialią techniką bus patikrintos kliento nurodomos patalpos ar transporto priemonės. Antra – autorinių teisių apsauga. Tokiais atvejais tyrėjas padeda užtikrinti autorių teises, o taip pat gali surinkti informaciją apie kontrabandinę ir piratinę produkciją, esančią rinkoje. Ir trečia – draudiminių įvykių aplinkybių tyrimai, kurių metu yra detaliai išsiaiškinama, kaip nutiko įvykis.

Kaip bebūtų, jei turite kitų rūpimų klausimų ar ieškote, kas galėtų padėti išspręsti čia nepaminėtą problemą – susisiekite su mumis, pakonsultuosime jus ir suteiksime visą galimą pagalbą.

Taip, privatus detektyvas gali suteikti šią paslaugą. Tai yra procesas, kurio metu siekiama patikrinti fizinio ar juridinio asmens mokumą. Svarbu suprasti, jog fizinis ar juridinis asmuo laikomas nemokiu tuomet, kai jo turimas turtas yra mažesnis už jo prisiimtus finansinius įsipareigojimus arba kai asmuo turi sunkumų juos vykdant, nesilaiko nustatytų terminų.

Kiekvienas verslininkas žino, jog versle naivumas ir begalinis pasitikėjimas partneriais, tiekėjais ar klientais dažnai gali pakišti koją. Tokios situacijos ne tik kelia nemalonias emocijas, bet ir kainuoja daug laiko, o kartais net pinigų. Dėl šios priežasties juridinių ar fizinių asmenų nesąžiningumas, nemokumas bei kreditingumo istorija, imantis nesąžiningų ar neteisėtų veiksmų, turėtų būti išties svarbus aspektas, kurį reiktų įvertinti iš anksto, dar nepradėjus bendradarbiauti, norint apsaugoti tiek save, tiek savo verslą.

Mokumo įvertinimo paslauga gali būti reikalinga įvairioms įmonėms, kurios yra suinteresuotos įrodyti, jog jų skolininkas yra iš tiesų mokus, arba tiems verslams, kurie plėtoja savo veiklą ir nori išsiaiškinti, kokia būsimo partnerio finansinė padėtis bei ar juo galima pasitikėti. Be abejo, priežasčių, dėl kurių reiktų įvertinti juridinio ar fizinio asmens mokumą, gali būti įvairių, tad visuomet geriausia kreiptis į privatų detektyvą ir paaiškinti visą susidariusią situaciją. Mūsų komanda pakonsultuos Jus rūpimais klausimais, o prireikus ir suteiks visą reikiamą informaciją apie Jus dominančios įmonės ar asmens konkurencingumą, mokumą arba nesąžiningą praktiką. Tokiu būdu galėsite išvengti galimų nuostolių, neeikvoti veltui laiko ir išteklių dirbant su neteisingai besielgiančiais asmenimis, kurie gali kelti grėsmę Jūsų verslui ar verslo sandoriams, derybų eigai ar veiklos plėtros strateginių tikslų įgyvendinimui.

Tiesa, būtina žinoti, jog fizinio asmens mokumo vertinamo paslauga teikiama tik laikantis asmens duomenų apsaugos teisės aktų reikalavimų.

Taip, privatus detektyvas gali padėti surasti skolininką. Visgi, reikia turėti omenyje, jog privatus detektyvas neteikia skolų išieškojimo paslaugos, o tik gali surasti skolininką ar jo turtą. Nors būtent kreditoriai turi visas teises išreikalauti skolas, deja, kartais pasitaiko situacijų, kada jie negali patys išieškoti skolų dėl skolininkų pakeistos gyvenamos vietos ar jų paslėpto turto. Tokiais atvejais pagalbos yra kreipiamasi į privatų detektyvą, kuris pagal Lietuvos Respublikos Privačios detektyvinės veiklos įstatymą gali verstis šia veikla ir teikti su ja susijusias paslaugas. Žinoma, kad tokio pobūdžio paieškos procesas būtų pradedamas vykdyti, klientas privalo pateikti ir skolos turėjimą įrodančius dokumentus.

Pati skolininko paieška yra atliekama ieškant informacijos įvairiose duomenų bazėse, apklausiant žmones, susijusius su ieškomu skolininku, apžiūrint įvairius daiktus ar objektus, o kartais net ir kreipiantis į užsienio partnerius, galinčius padėti surasti reikiamą žmogų bet kurioje užsienio valstybėje. Tad, jei Jums reikalinga tokia paslauga, mes galime ją atlikti. Mūsų privačių detektyvų komandą sudaro geriausi savo srities ekspertai, turintys ne vienerių metų patirtį ir naudojantys tokius darbo metodus, kurie yra labiausiai pasitvirtinę bei kurie atneša geriausius rezultatus.

Kaip bebūtų, reiktų nepamiršti, jog kiekviena situacija yra individuali, tad ir priemonės, kurių reikės imtis proceso metu, gali būti labai skirtingos. Dėl šios priežasties pirmiausia, ką reikėtų padaryti, susisiekti su privačiu detektyvu ir apibūdinti iškilusią situaciją. Tik išgirdęs detalų pasakojimą, detektyvas gali įvertinti, ar rasti skolininką realu, kiek laiko maždaug tai užtruks bei kokia bus tokios paslaugos kaina. Suprantama, jog kuo daugiau skirtingų priemonių ar laiko skolininko paieškos procesas reikalaus, tuo didesnė bus viso to kaina.

Pagal Lietuvos Respublikos Privačios detektyvinės veiklos įstatymą, privatus detektyvas gali padėti surasti dingusį asmenį. Nors pirmasis žingsnis, kurį padaro daugelis žmonių, dingus žmogui – kreipimasis į policiją, visgi kartais gali prireikti ir papildomos pagalbos.

Privatus detektyvas gali padėti ne tik dingus žmogui, bet ir norint atkurti prarastus ryšius su artimu žmogumi. Tiek vienu, tiek kitu atveju procesas yra pradedamas pirminės informacijos surinkimu. Į tai gali įeiti: įvairių asmenų, turėjusių kontaktą su ieškomu žmogumi, apklausa, dingusio asmens gyvenamosios vietos ar kitų vietų, kuriose jis lankėsi pastaruoju metu, apžiūra. Taip pat informacija apie dingusį asmenį yra renkama ir analizuojant viešus duomenis, pasitelkiant įvairiuose archyvuose, registruose ar valstybinių institucijų išrašuose randamą medžiagą.

Reikia turėti omenyje, jog pirminės informacijos surinkimas gali trukti iki kelių savaičių, tačiau šio proceso negalima praleisti, kadangi surasta medžiaga apie dingusį asmenį yra labai naudinga, planuojant tolimesnį darbą. Privatus detektyvas išanalizavęs visą turimą informaciją, įvertinęs surinktus faktus bei situacijos aplinkybes, gali nusistatyti sekančius tyrimo žingsnius bei kryptį, kuria reiktų ieškoti dingusio asmens ar ilgai nematyto artimojo. Paieškos laukas gali būti praplečiamas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse, tam yra pasitelkiamos ir kitos papildomos priemonės bei resursai.

Natūralu, jog kiekvienas atvejis – labai skirtingas, tad ir laikas, per kurį bus suteikta paslauga, bei jos kaina gali skirtis. Dėl šios priežasties itin svarbu asmeniškai kreiptis į privatų detektyvą ir pasikalbėti apie neraminančią problemą. Konsultacijos metu privatus detektyvas, įvertindamas situacijos sudėtingumą, galės tiksliau įvardinti, kokių priemonių reiktų imtis, kiek visas procesas gali trukti bei kainuoti.

LR Privačios detektyvinės veiklos įstatyme yra aiškiai apibrėžta, kokias paslaugas gali teikti privatūs detektyvai. Viena iš jų – dingusių ar įstatymų nustatyta tvarka pripažinta nežinia kur esančiais asmenų paieška, dingimo aplinkybių tyrimas bei informacijos apie galimą jų buvimo vietą rinkimas. Ši paslauga yra itin aktuali tais atvejais, kuomet policijos paieškos būna nevaisingos arba tiesiog norima pasitelkti papildomą pagalbą, ieškant dingusio žmogaus.

Be dingusių asmenų paieškos, privatus detektyvas gali padėti atkurti ir prarastus ryšius su giminaičiais ar kitais artimais žmonėmis. Šio tikslo vedamas, privatus detektyvas turi teisę pasitelkti įvairias duomenų bazes ir viešai prieinamą informaciją, padėsiančią surinkti medžiagą apie kliento kilmę, giminystės ryšius, biografiją, ar apklausti su ieškomu žmogumi vienaip ar kitaip susijusius asmenis.

Taip pat privatūs detektyvai gali rinkti ir tirti medžiagą, reikalingą baudžiamajam procesui, įvairiems ginčams ar administracinės teisenos byloms nagrinėti. Duomenys gali būti renkami ir dėl nesąžiningos konkurencijos ar komercinės ūkio veiklos, siekiant įvertinti asmenų patikimumą, mokumą ar ieškant iš kliento pavogto, dingusio daikto, iššvaistyto turto arba skolininkų.

Pagal Privačios detektyvinės veiklos įstatymą, privatūs detektyvai turi teisę ieškoti informacijos ir apie nepilnamečių vaikų, neveiksnių ar ribotai veiksnių asmenų elgesį ar juos supančią aplinką tuo atveju, jei yra siekiama juos apsaugoti fiziškai ar psichologiškai bei jei to prašo šių asmenų tėvai, globėjai ar rūpintojai.

Galiausiai, privatūs detektyvai gali užtikrinti techninį saugumą tam, jog klientui priklausančiose patalpose, transporto priemonėse ar elektroniniuose įrenginiuose nebūtų neteisėtai renkama informacija. Tokiu būdu klientas gali būti garantuotas, jog jo komercinės, gamybinės ar profesinės paslaptys nebus išgirstos pašalinių žmonių.

Tiesa, visos šios paslaugos turi būti teikiamos, laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei kitų Lietuvoje galiojančių įstatymų.

Taip, privatus detektyvas gali padėti išaiškinti partnerio neištikimybę. Visgi, reiktų turėti omenyje, jog renkantis šią privataus tyrėjo paslaugą, rekomenduojama kartu bendradarbiauti ir su advokatu tam, kad nebūtų pažeidžiami asmens duomenų apsaugos teisiniai reikalavimai, bei, jei reikėtų pradėti teisminį skyrybų procesą.

Kilus įtarimų dėl sutuoktinio neištikimybės, privatus detektyvas gali padėti išsiaiškinti, ar nuogąstavimai nebuvo perdėti. Tokio pobūdžio tyrimas dažniausiai yra vykdomas trumpai stebint neištikimybe įtariamą asmenį. Prireikus, šis asmuo gali būti filmuojamas ar fotografuojamas viešoje vietoje, taip surenkant realius įrodymus, patvirtinančius partnerio neištikimybę arba ją paneigiančius. Tokia tyrėjo surinkta informacija vėliau gali būti pateikiama kliento advokatui, kuris ją įvertina kitų įrodymų visumoje.

Be abejo, tyrimas dėl neištikimybės gali būti vykdomas, pasitelkiant ir kiek kitokius metodus. Tais atvejais, kai porai yra be galo svarbus tarpusavio pasitikėjimas ir jie abu nori išsaugoti savo santykius, rekomenduojama rinktis kitą tyrimo būdą, paremtą profesionaliu pašnekesiu. Jo metu į privatų detektyvą kreipęsis sutuoktinis papasakoja apie susiklosčiusią situaciją, atsiradusius įtarimus ar kitas detales, kurios kėlia susirūpinimą partnerio elgesiu. Detektyvas, naudodamas melo atpažinimo metodus ir užduodamas klausimus galimai neištikimai antrajai pusei, išsiaiškina, ar neištikimybė iš jo ar jos pusės iš tikrųjų buvo. Tokia paslauga yra daug paprastesnė nei stebėjimas, tad trunka žymiai trumpiau ir kainuoja mažiau.

Kaip bebūtų, jei jaučiate šios paslaugos poreikį, pirmiausia tiesiogiai pasikonsultuokite su savo advokatu ar privačiu detektyvu, kuris visuomet pasiruošęs patarti ir pakonsultuoti, kokį tyrimo būdą būtų geriausia pasirinkti bei kiek tokia paslauga galėtų kainuoti.

Back To Top