skip to Main Content
Meniu

Privatus detektyvas apie Vilčinskų pagrobimą: Lietuvoje su 3 vaikais ilgai nepasislėpsi

2023-07-20 21:00 / šaltinis: tv3.lt Audrius Bareišis.

Policija jau daugiau kaip 2 paros nesėkmingai ieško iš gerovės centro „Pastogė“ pagrobtų 3 mažamečių vaikų.

Ketvirtadienį pranešta, kad automobilis, kuriuo tėvai neteisėtai išsivežė 3 savo vaikus rastas trečiadienį Tytuvėnuose. Tikrinant informaciją buvo atliktos kratos keliose vietose. Viena tokių – Antano Kandroto-Celofano mamos namai. Tačiau nei ten, nei kitur besislapstančios šeimos surasti nepavyko.

Vilčinskų šeimos situaciją sutiko pakomentuoti privačių detektyvų komandos vadovas Olegas Rimanas.

Lietuvoje ilgai nepasislėps

„Savo vaikų pagrobimas – itin retas reiškinys Lietuvoje. Dažniau tenka susidurti su situacija, kai motina su vaiku nuo užsieniečo vyro, kuris turi teisę bendrauti su savo atžala, pasprunka. Akivaizdu, kad iš Lietuvos į Rusijos ar Baltarusijos pusę niekas nespruks. Tada tikėtina, kad ramiai sėdo ir nuvažiavo Lenkijos arba Latvijos kryptimi. Jei vaikų ir tėvų santykiai yra normalūs, tai jie niekada nerėks kažkur viešai, kad buvo pagrobti. Tad dėmesio tikrai niekas neatkreips“, – pasvarstymais dalijosi O. Rimanas.

Privatus detektyvas akcentavo, kad į užsienį – Latviją arba Lenkiją – šeima galėjo išvažiuoti niekieno netrukdomi: „Žinoma, ir vietoje galėjo likti, kažkur sodyboje, apsistoję. Lietuva tuo pačiu ir maža, ir didelė šalis. Bet viešumas Lietuvoje yra svarbus paieškų „ginklas“. Juk ne vienas, o vis tik 3 vaikai. Su vienu vaiku būtų lengviau slapstytis. O su 3 jau atkreipsi dėmesį. Galiu pasakyti, kad kuo daugiau bus viešumos, tuo sunkiau jiems bus pasislėpti. Mūsų patirtis Mykolo paieškoje parodė, tai tėvai kreipėsi pagalbos, kad reikia viešinti informaciją per klasės draugus, mokyklą, tėvus. Tada padidini galimybes, kad kas nors pastebės ir praneš. Aišku, Lenkijoje niekas neskaitys, kad Lietuvoje kažkur dingo tie vaikai. Juolab, vasara, atostogų metas, visi keliauja. Bet kai ateis ruduo ir vaikai nelankys mokyklos, tai gali atkreipti dėmesį net ir užsienyje.“

O. Rimano nuomone, Lietuvoje šeima su 3 vaikais ilgai slėptis šansų daug neturi. Jis sutiko, kad šeima galėjo palikti automobilį, kurio visur ieškoma ir persėsti į kitą, pavyzdžiui, nuomotą automobilį bei išvykti iš Lietuvos.

Tik po šio pokalbio su privačiu detektyvu policija pranešė Tytuvėnuose aptikusi šeimos automobilį, tad labai realu, kad sprunkant buvo persėsta į kitą automobilį. Kaltinamasis riaušių prie Seimo byloje Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, trečiadienį paskelbė, kad Kaune dingusių vaikų buvo ieškota jo mamos namuose Tytuvėnuose. Būtent šiame miestelyje buvo rastas automobilis, kuriuo galėjo pasišalinti savo tris vaikus pagrobę asmenys.

Pagrobė iš gerovės centro Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigūnai ieško Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, pagrobtų trijų vaikų. Liepos 18 d. apie 09.55 val. Kaune, P. Plechavičiaus g., nuo vaikų gerovės centro „Pastogė“ vartų, sutuoktiniai Inga (gim. 1983 m.) ir Mindaugas (gim. 1981 m.) Vilčinskai savavališkai pasiėmė tris savo vaikus (gim. 2018 m., gim. 2016 m., gim. 2014 m.). Asmenys galimai išvažiavo su „VW“ markės automobiliu (vokiška registracija).

Asmenis, žinančius nepilnamečių ir jų tėvų buvimo vietą, juos mačiusius, pastebėjusius nurodytą automobilį ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome skambinti skubios pagalbos telefonu 112. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 156 str. 2 d. (Tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno). Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt skelbė, kad mažamečiai buvo paimti iš šeimos. „Siekiant apsaugoti nepilnamečių interesus, daugiau informacijos pateikti negalime“, – atsakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris. Pirminiais duomenimis, vaikai buvo paimti antradienį iš vaikų gerovės centro „Pastogė“. Centro atstovai įvykio plačiau nekomentuoja. „Dėl minėto įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas, siekiant nepakenkti vykdomam tyrimui, informacija nebus teikiama“, – atsakė „Pastogės“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/privatus-detektyvas-apie-vilcinsku-pagrobima-lietuvoje-su-3-vaikais-ilgai-nepasislepsi-n1249287

Back To Top