skip to Main Content
Meniu

Narkotinių medžiagų aptikimo technologija pristatyta Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje. Portalas „Zebra.lt“

UAB Privačių detektyvų biuras atstovai lankėsi Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje ir nemokamai dviem narkotinių medžiagų aptikimo metodais (aerozoliniu ir lašeliniu) patikrino ligonių gaunamas siuntas. Tokiu būdu buvo pristatytos narkotinių medžiagų aptikimo priemonės „Detect 4“ ir „Coca-test“ bei naujausios vienkartinės priemonės „Pen–Test D4D“ ir „Pen–Test C&H“.

Rokiškio psichiatrinė ligoninė yra vienintelė Lietuvoje, kur priverstinai gydomi nepakaltinami ligoniai, tarp kurių yra ir narkomanų.

„Norėjome parodyti, kad mūsų taikomos tarptautinės kompanijos Mistral group sukurtos aerozolinė ir lašelinė įvairių tipų narkotikų pėdsakų aptikimo technologijos yra geros pagalbinės priemonės palaikant tokio tipo ligoninės režimą. Šios technologijos leidžia aptikti ir atpažinti mikroskopinius narkotikų likučius ant paviršių, kurie turėjo tiesioginį kontaktą su narkotinėmis medžiagomis“, – pasakojo Privačių detektyvų biuro direktorius Olegas Rimanas.

Norint patikrinti, ar žmogaus aplinkoje buvo narkotikų, ar jis pats galėjo vartoti narkotikus, reikia kelių asmeninių tiriamojo daiktų. Nuo jų specialiu testeriu surenkamos mikrodalelės ir apipurškiamos aerozoliu ar užlašinama iš specialios tūbelės. Vėliau pagal spalvinę gamą galima nustatyti net narkotinių medžiagų rūšį.

Rokiškio psichiatrinės ligoninės pacientams narkotikų vartojimas yra ypač kenksmingas.

„Siekiame užkirsti narkotikų plitimą ligoninėje. Džiaugiamės, kad atsirado patikima priemonė greitai patikrinti, ar ligonio aplinkoje yra narkotikų pėdsakų“, – teigė Rokiškio psichiatrinės ligoninės direktorius Algirdas Liausėda.

Bendrovė Ekskomisarų biuras rūpinasi Rokiškio psichiatrinės ligoninės saugumu. Siekdami, kad į ligoninę nepatektų draudžiamų daiktų, saugos darbuotojai tikrina pacientų siuntas, kuriose kartais aptinkama ir narkotinių medžiagų.

„Apsaugos darbuotojai kiekvieną siuntinį išpakuoja ir nuodugniai apieško. Kartais siuntų tikrinimas būna sudėtingas, kai, pavyzdžiui, gaunama 40 cigarečių pakelių ir kiekviena cigaretė turi būti patikrinta, tam sugaištama daug laiko. Džiugu, kad su šiuo testu galima pasirinktiniai patikrinti siuntą jos neišpakavus. Tai didina darbo efektyvumą ir taupo laiką“, – sakė Ekskomisarų biuro prezidentas Alius Sadeckas.

Narkotinių medžiagų aptikimo priemonė „Pen-Test D4D“ gali nustatyti šias narkotines medžiagas: kanapes, heroiną, metamfetaminą, anfetaminą, opiumą, PCP (heroiną), LSD, buprenorfiną, ekstazį, ketaminą, metadoną. Tuo tarpu testas „Pen test C&H“ aptinka kitas narkotikų rūšis: kokainą, kreką, fenobarbitalį, ketaminą, heroiną, buprenorfiną, LSD ir metadoną. Testų patikimumas apie 95 proc.

Narkotinių medžiagų aptikimo testus privačiai atlieka tik Privačių detektyvų biuras. Paprastai šią narkotinių medžiagų aptikimo technologiją detektyvai naudoja, kai į juos kreipiasi tėvai įtardami, kad jų vaikas vartoja narkotikus.

UAB Privačių detektyvų biuro komandą sudaro ilgus metus kriminalinėje policijoje dirbę profesionalai, turintys didžiulę patirtį atskleisti pačius sunkiausius nusikaltimus, suradę ne vieną pasislėpusį pavojingą nusikaltėlį ir nustatę beviltiškai dingusių asmenų buvimo vietą.

Back To Top