skip to Main Content
Meniu

To dar nebuvo: privatūs detektyvai Lietuvoje seka ir žvaigdes!!! Ką jos slepia? Pramogų naujenų portalas „Panele.lt“

Privatūs detektyvai būna ne tik filmuose. Jų paslaugomis naudojasi ir eiliniai mirtingieji, ir garsūs žmonės. Dažniausiai lietuviams būna smalsu, ar jų antroji pusė yra ištikima, tačiau privatūs detektyvai atsargiai žiūri į prašymus išsiaiškinti, kas kam (ne)ištikimas. Nenuostabu: kartais klientas paprasčiausiai negali patikėti, jog jo mylimasis ar mylimoji neina į kairę ir į dešinę…

Patikrins, ir net šuo nesuos!

Privatūs detektyvai pasiryžę išsiaiškinti praktiškai bet ką: sukčiavimo atvejį, melagystes, ar antroji pusė yra ištikima, be kontakto patikrinti, ar asmuo vartojo narkotikus, netgi tai, ar auklė deramai elgiasi su jūsų vaiku! Ir tai tik dalis jų siūlomų paslaugų.

Nežinau, kodėl Lietuvoje privatūs detektyvai asocijuojasi tik su neištikimybės aiškinimusi. Matyt, tai atėję iš filmų, – svarstė privačių detektyvų biuro vadovas Olegas Rimanas. – Labai dažnai į mus kreipiasi ir giminaitį surasti norintys asmenys ar įmonės, siekiančios surinkti teismuose reikalingą informaciją”.

Į privačius detektyvus kreipiasi ir sunerimę dėl savo vaikų tėvai. Jie dažniausiai nori išaiškinti, ar atžalos nesusidėjo su bloga kompanija, ar nevartoja narkotikų. Pastarąjį dalyką patikrinti galima ir be įtariamojo žinios – tereikia kokio kasdien jo naudojamo daikto, nuo kurio specialiu popieriumi bus nurenkamos odos mikrodalelės, popierius apipurškiamas tam tikromis medžiagos, kurios parodys, ar asmuo vartojo kvaišalus.

Detektyvai dirba, o jais netiki…

Tačiau kitas privačių seklių vadas, Sergejus Nebračnyj, tikino, kad dažniausiai į juos kreipiasi neištikimybe savo partnerį įtariantys asmenys. „Apie 70 procentų žmonių ateina būtent dėl to. Tačiau jau metus tokių darbų nesiimame – nebent prašoma surinkti faktus teismui, reikalingus per skyrybas įrodyti partnerio neištikimybę”, – pasakojo Sergejus Nebračnyj.

Kodėl atsisakoma tokio, iš pažiūros pelningo darbo? Privačių seklių biuro savininkas tokią veiklą įvardija „itin liūdnu darbu”, mat kartais tenka ir pranešti, jog spėjimas dėl neištikimybės pasitvirtino, ir nežinoma, kuo apskritai viskas baigsis. „Būna, kad pateiki faktus, o tavimi netiki!”

Įtariausios – moterys

Tuo tarpu privačių detektyvų biuro vadovas Olegas Rimanas tvirtino, jog nėra nieko neįmanoma. „Viskas priklauso nuo situacijos: kartais renkame ir nebūtinai skyrybų procesui reikalingą informaciją apie neištikimybę. Jei mes nepadėsime, kas tada padės?”

Jis prisiminė atvejį, kai į detektyvus prieš vestuves kreipėsi jaunikaitis, panoręs sužinoti, ar būsimoji nuotaka jam buvo ištikima, kokia jos praeitis. „Šio reikalo nesiėmėme, tačiau labai knietėjo pranešti nuotakai, kad gal geriau už tokio vyro netekėtų…”

Bet ne visi būna neištikimi. Kartą detektyvams pavyko labai pradžiuginti savo klientę. „Ji mūsų prašė išsiaiškinti, ar kovo 8-ąją, tarptautinę Moters dieną, vyras neužtruks kur nors po darbo. Paaiškėjo, kad vyras tuoj pat lėkė pas vaikus, o sutuoktinį neištikimybe įtarianti moteris nusiramino. Ji buvo įsitikinusi, kad jei šis turėtų meilužę, tokią dieną tikrai norėtų ją pasveikinti”.

Detektyvų vado Sergejus Nebračnyj duomenimis, dažniausiai neištikimybe linkusios įtarinėti moterys. Jos sudaro maždaug du trečdalius dėl to besikreipiančiųjų.

Kreipiasi ir žvaigždės

Į privačius detektyvus kreipiasi ne vien eiliniai, bet ir garsūs bei įtakingi žmonės. Pašnekovų teigimu, jų klientais būna ir sportininkai, ir aukštus postus užimantys pareigūnai, ir net dainininkai. O kartais seklių taikiniu tampa jie patys.

„Deja, ateina ne vien sveiki asmenys. Būna, kad į mus kreipiasi ligoniai, kuriems atrodo, jog juos nuolat kažkas seka, stebi, klausosi pokalbių ir panašiai. Negalime tokių žmonių siųsti pas gydytojus, bet stengiamės kaip nors gražiai paaiškinti, jog teisybė yra kitokia”, – pasakojo Olegas Rimanas.

Kaina priklauso nuo sąnaudų

Detektyvų darbas toli gražu nėra toks, kokį matome filmuose. Tai kur kas daugiau pastangų reikalaujantis, ne toks romantiškas darbas. Kiek kainuoja jų paslaugos? Viskas priklauso nuo darbo ir laiko sąnaudų, detektyvų skaičiaus. „Galima trukti tris valandas, o galima daugiau nei pusę metų. Gali būti ir taip, jog net ir po tiek laiko nepasiekiama jokių rezultatų”, – kalbėjo tikslios kainos įvardyti negalintis detektyvų vadas.

Kaina priklauso net ir nuo naudojamos įrangos, kuri paprastai paskui atiduodama klientui.

Kokios technikos priemonės naudojamos – kiekvieno seklių biuro komercinė paslaptis. Tačiau tikinama, jog viskas dažniausiai užsisakoma iš užsienio.

Back To Top