skip to Main Content
Meniu

Ištvirkusi auklė nustebino ją pričiupusius privačius seklius. Dienraštis „Lietuvos rytas“ Nr. 73 (7539)

Pabėgę skolininkai, neištikimi sutuoktiniai ar vagiliaujančios auklės turėtų suklusti. Jiems iškilo grėsmė atsidurti jau teisėtai veikiančių privačių seklių taikiklyje.

„Ponas, kuris iš namų išeidamas žmonai praneša, kad šiandien turi dalyvauti posėdžiuose, rytoj – susirinkime, o poryt – iškilmingoje vakarienėje, o dar vėliau išvažiuojąs į provinciją tikrinti skyriaus, bet sėdęs į taksi su sekretore važiuoja Karmėlavon ar „posėdžiauja“ čia pat, Kaune, – tai čia aiškus nusikaltimas šeimos drausmei.

Tokiais atvejais žmogelis, nieko nežinodamas, patenka privačių seklių priežiūron“, – taip rašė vienas Kauno laikraštis 1939 metais.

Praėjo daug metų, bet to seklio – tipelio su ūsiukais ir skrybėle, sėdinčio kavinėje, rūkančio pypkę ir iš padilbų svaidančio žvilgsnius – paslaugų dar dažniau reikia mūsų dienomis. Ir ne tik neištikimiems sutuoktiniams sekti, kaip mano daugelis.

Pasprukusių skolininkų, besislapstančių arba dingusių asmenų, paslėpto turto paiešką, daugelį kitų užduočių šiandien šalyje turi teisę atlikti tik keturi privatūs sekliai. Jie pirmi ką tik išlaikė egzaminus ir gavo veiklos pažymėjimus.

Suteikęs jiems daug galių įstatymas, reguliuojantis privačių seklių veiklą, paliko ir daug tamsių vietų.

Ar nepasiklys sekliai tarp jiems suteiktų teisių ir žmogaus privataus gyvenimo pažeidimo?

Auklės sekso išdaigos

Išmontavę vaizdo kamerą ir pakviesti namo šeimininko kartu peržiūrėti įrašo privatūs sekliai tikrai nesitikėjo to išvysti.

Ant raudonos odinės sofos pasipuošusi šeimininkės prabangiu peniuaru aistringus meilės žaidimus žaidė 50-metė vaikų auklė.

Ir su kuo? Ogi su namo kaimynu – 75 metų kukliu žilagalviu mokslininku, kurį nežinia kodėl jau keli mėnesiai buvo ėmę kamuoti dažni širdies priepuoliai.

Negana to, jie mėgavosi ne tiktai seksu, bet ir iš baro išsitrauktu prabangiu konjaku „Hennessy“, į kurį auklė, didžiuliam šeimininko pykčiui, išlydėjusi svečią apdairiai šliūkštelėjo vandens.

O kur buvo vaikas? Miegojo savo kambaryje tarp lovelės ir spintos, pasidėjęs po galva baltą pingviną.

Po įtarimų nutarė veikti

Ši istorija prasidėjo, atrodo, visai nekaltai. Pasiturinti šeima ėmė įtarinėti, kad jų vaiko auklė vagiliauja. Dingsta alkoholiniai gėrimai, net maistas, o neretai – ir po keliasdešimt eurų, stalčiuje laikomų kasdienėms reikmėms.

4 metų vaiką tėvai ne kartą rado apibrozdintą. Kodėl jis nuolat virsta? Šeimininkai kreipėsi į privačius seklius, prašydami pasidomėti, kas vyksta jų namuose dieną, kai ten lieka tik auklė su vaiku.

Šeimininkai su jais sudarė vaizdo kamerų nuomos ir įrengimo sutartį. Ir išvydo šį netikėtą vaizdelį.

Buvo patikrintas patikimumas

– Jei auklė būtų buvusi pastebėta vagiliaujanti, šeimininkai būtų galėję kreiptis į policiją. O dabar? Auklė pati galėtų pasiskųsti teismui, kad buvo stebimas jos privatus gyvenimas.

Ar privačių seklių įstatymas numato jūsų atsakomybę, jei sekate, ką žmogus veikia privačioje teritorijoje? Kokias teises gintis nuo jūsų sekimo turi žmogus? – paklausiau pirmąjį privataus seklio pažymėjimą gavusio vilniečio Olego Rimano.

– Žodis „sekti“ detektyvų veikloje negali būti vartojamas.

Šiuo atveju ne auklė ar jos seksualiniai nuotykiai buvo sekami, o patys tėvai stebėjo aplinką, kurioje lieka vaikas.

Šeimininkai turi teisę sužinoti, kas vyksta jų name, o privatūs sekliai turi teisę jiems teikti informaciją apie vaiko aplinką ir kaip su juo elgiamasi.

Privačios detektyvinės veiklos įstatymas mums leidžia teikti paslaugą, pavadintą „Asmens patikimumo ar mokumo įvertinimas“. Tad sekliai tik padėjo šeimininkui įvertinti auklės patikimumą.

– To net nesitikėdami įvertino ir kitas jos savybes. Gal žinote, kaip baigėsi ši istorija?

– Mes neturime teisės platinti tokios informacijos.

Pasakysiu trumpai – šeimininkai buvo jauni žmonės, turintys humoro jausmą, tad žilagalvio mokslininko žmona taip nieko ir nesužinojo. O auklę atleido.

Gal ne už meilės žaidimus, o už tai, kad labai nepatogiai vienturtis vaikutis, būsimas didelės įmonės paveldėtojas, miegojo ant to pingvino.

Ir butelis brangaus konjako buvo sugadintas, – nusijuokė detektyvas ir prisipažino, kad dabartinis Privačios detektyvinės veiklos įstatymas nesugebėjo aiškiai nubrėžti privataus gyvenimo ribų, kurių privatus seklys nebegali peržengti. Bet kartais tenka laviruoti.

Daugiau skaitykite: čia

Laima Lavaste

 

Back To Top