skip to Main Content
Meniu

Išėjęs į pensiją, atidarė privačių detektyvų biurą: vienoje srityje pagalbos prireikė ir pačiam profesionalui.

LRYTAS.LT VERSLAS SĖKMĖS ISTORIJOS

Specialusis projektas 2023-11-17

Pirmieji Lietuvoje įteisinti privatūs detektyvai – Vilniuje įsikūrusios bendrovės „Rimano biuras“ komanda. Asmens stebėjimas, informacijos rinkimas, norint patvirtinti sutuoktinio neištikimybę, įmonių patikra, dingusių žmonių paieška, informacijos rinkimas baudžiamajam procesui – tai tik dalis įmonės siūlomų paslaugų. Išskirtinį verslą dar 2007-aisiais pradėjęs buvęs valstybės tarnybos kriminalinės policijos darbuotojas Olegas Rimanas sako, kurti savo įmonę nė nebūtų pagalvojęs, jei ne kolegų paskatinimas.

Patarė tapti verslininku

Kaip kalbėjo O.Rimanas, jam pačiam, ilgą laiką vadovavusiam vienai Lietuvos kriminalinės policijos biuro specialiųjų tarnybų, vėliau išėjusiam į pensiją, mintis kurti ir vadovauti verslui nekilo. Pirmiausia išėjęs į pensiją jis prisijungė prie saugos tarnybos, kur ir išgirdo, jog jo žinios ir įgūdžiai labiau tiktų ne apsaugai, o privačioms paslaugos teikti. „Mano darbas ir patirtis iki tol buvo kriminalinė policija, tačiau aš pats nemaniau, kad galėčiau turėti savo verslą“, – kalbėjo pirmasis Lietuvos istorijoje oficialus privatus detektyvas, įmonės „Rimano biuras“ direktorius.

Pats O. Rimanas atviras: samdomas darbas gerokai skyrėsi nuo jo darbo šiandien, kur jam, verslo savininkui, tenka pačiam viską organizuoti, spręsti kylančias problemas, sykiu pripažįsta: tai, kad niekas nevadovauja, tikrai patinka.

PRIVAČIŲ DETEKTYVŲ BIURĄ ATIDARĘS BUVĘS KRIMINALISTAS O. RIMANAS: TAI – AMATAS

Tiesa, nors unikali vyro įsteigta įmonė gyvuoja jau 17 metų, ir vis pritraukia klientų, iššūkių versle nestinga. „Šiame versle, kai kurie jį vadina amatu, iššūkiai – veiklos pradžioje ir šiuo metu – tie patys. Ši veikla labai jautri, susijusi su asmens duomenų apsauga, tačiau kai kurie klientai, ypač užsieniečiai, to nesupranta. Pareiškia: „noriu žinoti viską“. Visko žinoti neįmanoma, nes egzistuoja ribos, raudonos vėliavėlės. Mums, kaip teisininkams, nuolat tenka sverti ant svarstyklių, ar galime suteikti paslaugą ir kokios apimties. Kitas iššūkis – tai nėra verslas, atnešantis didžiules pajamas“, – kalbėjo O.Rimanas.

Svarbios ir finansinės žinios

Nors žvalgybos bei teisinės žinios, pradedant savo verslą, tikrai pravertė, siekti užsibrėžtų tikslų komandai padėjo ir banko „Swedbank“ pasiūlytos konsultacijos verslams, kurių metų MB „Pelningi sprendimai“ specialistai verslininkui davė išties vertingų patarimų.

„Nesu finansininkas, tai mano silpnoji pusė. Aš esu teisininkas, kažkada – žvalgybininkas. Finansų valdymas man – ne nauja sritis, bet specifinė, be to, kaip ir tikėjausi, konsultacijoje gavau aktualių patarimų. Šis verslas nėra sparčiai augantis, jis stabilus: minuso nebūna, pliusas visuomet yra, bet jis simboliškas. Man svarbiausia, jog mano darbuotojai ir aš gautume atlyginimus. Aš konservatorius, lėšų turiu ir jų neišleidžiu, asmeniniame gyvenime ir versle nenoriu būti skolingas kitiems, nepatinka ir kai kiti skolingi man. Gavau patarimą, jog į pinigus nereikia žiūrėti taip konservatyviai, atsakiau, jog padarysiu, ką man patarė“, – dalijosi verslininkas.

Išskirtinį verslą dar 2007-aisiais pradėjęs buvęs valstybės tarnybos kriminalinės policijos darbuotojas Olegas Rimanas sako, kurti savo įmonę nė nebūtų pagalvojęs, jei ne kolegų paskatinimas.

Paklaustas, kiek pradedant verslą svarbus finansinis raštingumas, O.Rimanas atviras: sėkminga ir ilgalaikė veikla įmanoma tik tuomet, jei jai vadovauja žmogus, kurio finansinis raštingumas bent vidutinis. „Be jo nepradėsi verslo, kuris pradžioje tik sąlyginai gali juo vadintis. Juk pirmiausia investuoji, tuomet gauni grąžą. Jei nesuprasi, kaip elgtis su finansais arba gautą pelną iššvaistysi, ilgalaikio verslo nesukursi“, – įsitikinęs įmonės „Rimano biuras“ direktorius.

Pašnekovas teigė planų įmonėje turintis ne vieną, o pats rimčiausias skamba išties solidžiai: „Geras verslas – tas, kuomet vadovui nereikia nieko daryti. Kol kas esu žaidžiantis treneris: žaidžiu komandoje, stoviu vartuose, bėgioju, o jei vieną dieną ateitų toks laikas, kuomet viskas vyktų ir be rimtesnio mano įsikišimo, būtų didelis pokytis“, – dėstė O.Rimanas.

Back To Top