skip to Main Content
Meniu

Pirmasis Lietuvoje leidimą rengti privačių detektyvų mokymus gavo K. Simonavičiaus universitetas. BNS

Kovo 4 d. Kazimiero Simonavičiaus universitetui buvo suteiktas leidimas organizuoti privačių detektyvų mokymus, parengtus pagal Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą mokymo programą. Tokie mokymai šalyje rengiami pirmąkart, o jų atsiradimą paskatino š. m. sausio 1 d. įsigaliojęs Privačios detektyvinės veiklos įstatymas.

Pagal vieną iš Įstatymo reikalavimų, asmuo, norintis verstis privačia detektyvine veikla, privalo išlaikyti Privataus detektyvo kvalifikacinį egzaminą, organizuojamą Policijos departamento. Kazimiero Simonavičiaus universiteto Privačių detektyvų mokymo programos dalyviai visapusiškai parengiami laikyti šį egzaminą (jiems išduodamas tai patvirtinantis mokymų baigimo pažymėjimas).

Privačių detektyvų mokymai organizuojami bendradarbiaujant su saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“. Programos moduliai apima tiek teorinius, tiek praktinius detektyvinės veiklos aspektus: jos teisinius pagrindus, organizavimą, taktiką, techninių priemonių taikymą, informacinę veiklą, psichologiją, ekstremalų vairavimą, kovinę savigyną ir kt.  Mokymo programos dėstytojai išsiskiria aukšta kvalifikacija ir didele patirtimi ne tik akademiniame, bet ir praktiniame darbe teisės, teisėsaugos, kriminalinių tyrimų ir kriminalinės žvalgybos srityse. Praktinius užsiėmimus ves privataus detektyvo patirtį turintys dėstytojai.

Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto dekano prof. dr. Ryšardo Burdos nuomone, „Šie mokymai ne tik leis iki šiol privačiai dirbusiems detektyvams pasirengti įteisinti savo veiklą, bet ir yra puiki proga tarnybą baigiantiems ar jau baigusiems statutiniams pareigūnams praplėsti veiklos galimybes, toliau dirbti mėgstamą darbą“.

Privatus detektyvas Olegas Rimanas teigia, jog „Svarbu, kad pagaliau privati detektyvinė veikla yra reglamentuota. Atsirado nauja profesija ir nuo šiol, pateikus privataus detektyvo pažymėjimą, bus galima įrodyti, jog atlieki savo darbą“. O. Rimanas taip pat pažymi, kad „Privataus detektyvo kvalifikacijos egzaminas nėra paprastas, tačiau, tinkamai pasirengus, galima išlaikyti“.

Numatoma Kazimiero Simonavičiaus universiteto Privačių detektyvų mokymų pradžia – balandžio mėn.

Pranešimą paskelbė: Monika Mačiulienė, UAB Kazimiero Simonavičiaus universitetas
Back To Top