skip to Main Content
Meniu

Mokykla be narkotikų. Portalas „trakietis.lt“

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) Prevencijos poskyris jau keli metai vykdo prevencinę programą „Narkotikams- ne“, finansuojamą Elektrėnų savivaldybės administracijos.
 
Programos tikslas stabilizuoti ir sumažinti narkomanijos augimo tempus bei narkotikų pasiūlą ir paklausą. Kadangi vienas iš uždavinių yra situacijos apie narkotinių medžiagų vartojimą mokymosi įstaigose nustatymas, todėl naujovė šiais metais įgyvendinant programą – mokyklų aplinkos tyrimas, siekiant nustatyti, ar jose egzistuoja (paplitę) narkotikai ir psichotropinės medžiagos. Šis tyrimas nėra susijęs ar nukreiptas į konkrečius asmenimis, galbūt disponuojančius šiomis medžiagomis. Tai tik galimybė nustatyti ar mokykloje yra tokia grėsmė.
Minėtai priemonei vykdyti buvo įsigyti narkotikų testai „D4D Pen Test“, skirti tirti aplinką. Jų naudojimo principas – servetėle tam tikroje aplinkoje pavalomi esantys objektai (durys, palangės, langai, suolai, kėdes, turėklai ir pan., t . y. viskas, su kuo galimas sąlytis asmens, turinčio ar vartojančio narkotines medžiagas). Vėliau cheminiu būdu apdorojus, nustatoma ar tirtoje aplinkoje yra narkotinių medžiagų paplitimas. Kad tyrimas būtų neutralus, jį atliko UAB „Privačių detektyvų biuras“. Bendrovė tyrimą atliko trijose tyrime sutikusiose dalyvauti Elektrėnų savivaldybės mokyklose, dar vienoje tyrimą atliko Elektrėnų PK pareigūnai. Kaip parodė tyrimo rezultatai, vienoje iš mokyklų yra grėsmė, jog kažkas turi ar vartoja kvaišalus. Pažymėtina, kad tyrimo rezultatai nesiekia 100 procentų tikslumo.
Atliekant tyrimus, mokyklose buvo panaudotas ir Elektrėnų PK tarybinis šuo Ela.
Kovo 21 d. Elektrėnų policijos komisariate buvo organizuotas šio tyrimo pristatymas. Jame dalyvavo Elektrėnų sav. mero pavaduotojas Viktoras Valiušis, administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė jaunimo teisių apsaugai Neringa Pulauskienė, kiti savivaldybės administracijos atstovai, mokyklų direktoriai ir UAB „Privačių detektyvų biuras“ direktorius Olegas Rimanas.
Pradžioje dalyviams buvo pademonstruotas filmukas apie vykdytą mokyklų aplinkos tyrimą, naudojant testus ir tarnybinį šunį, vėliau pasisakė Elektrėnų PK viršininkas Andžej Grudinskij, O. Rimanas, V. Valiušia, A. Vyšniauskas, įteikta nominacija bei atsakyta į dalyvių klausimus.
Elektrėnų PK viršininkas A. Grudinskij pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu su savivaldybės administracija, ypač sulaukiant jos palaikymo kovoje su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta. Tik administracijos dėka projektas įgyvendintas ir jis turi tik teigiamą prevencinį poveikį. Informavo apie aktyvią Elektrėnų PK kovą šioje srityje. Viršininkas paminėjo, kad tokių programų įgyvendinimas – tai investicija į vaikus, į saugų jų gyvenimą.

UAB „Privačių detektyvų biuras“ direktorius O. Rimanas supažindino su tyrimo metu naudotų testų specifika. Informavo, kad šie testai neparodo 100 procentų siekiantį rezultatą, t.y. jie neįrodo, kad aplinkoje daromos nusikalstamos veikos. Testas – nėra įrodymas, tačiau jis parodo kelią, kaip toliau judėti, ar reikia imtis prevencinių priemonių, kad išvengti galimų pasekmių.

Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas V. Valiušis padėkojo Elektrėnų PK pareigūnas už atliktą darbą, pažymėjo, kad toks darbas ir kontrolė turi vykti sistemingai, juk tėvai turi teisę vaikus leisti į saugią aplinką. Tikisi, kad programoje dalyvaus daugiau mokyklų.
Administracijos direktorius A. Vyšniauskas taip pat paragino visas mokyklas dar šiemet, iki mokslų metų pabaigos prisijungti prie šios akcijos.
Prieš vykdant tyrimą buvo įsteigta nominacija „Mokykla be narkotikų“. Buvo vertinamos mokyklos, atsižvelgiant į užfiksuotus teisės pažeidimus, susijusius su narkotinių medžiagų apyvarta. Nominaciją laimėjo Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla. Jos direktoriai Aldonai Skučienei įteikta prizas.
  
Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija
Back To Top