skip to Main Content
Meniu

Neištikimybės dramos: šventės – lemtingas metas. Portalas „Delfi.lt“

Privačia detektyve dirbanti moteris DELFI atskleidė, kiek gali kainuoti budrumo praradimas per šventes.
„Žmonės panašūs į vaikus. Užlieti jausmų, protingiausi, aukščiausias pareigas užimantys vyrai ir moterys praranda budrumą. Ypač šventiniu laikotarpiu, kurį vadinčiau antru pagal riziką įsisukti į meilės nuotykius. Jam prilygsta nebent atostogos“, – konstatavo dėl suprantamų priežasčių savo vardo ir veido nenorėjusi viešinti detektyvė.
Pasak informacijos rinkimo specialistės, vakarėlio su kolegomis kaina keliems jos klientų sutuoktiniams kainavo mažiausiai pusę turto ir vaikus. „Tiesą sakant, viena iš užsakovių irgi buvo nepėsčia, iš anksto ir apgalvotai ruošėsi skyryboms. Sulaukė, kol per kalėdinį vakarėlį vyras nusuks į kairę, ir panaudojo tai savo naudai teisme“, – pripažino detektyvė.
DELFI pašnekovė nesistebi, kad sausis vadinamas skyrybų mėnesiu: „Per šventes žmonės prisiskaldo malkų, o sausį žiūrėk jau ir dega laužai“.
Savo klientų pagal lytį ji neskirsto, nors akivaizdu, kad linkusi palaikyti engiamas moteris, kurios į detektyvus kreipiasi norėdamos išsivaduoti iš visiškos priklausomybės nuo vyro.
„Kai pradedu rinkti duomenis apie „turtingus, galingus, visus po padu laikančius“, netrunka paaiškėti, kad ta jų visagalybė – tik nevisavertiškumo pudra. Patariu moterims, kaip veikti, kad nepakenktų sau ir kad po skyrybų neliktų be nieko, kaip grasina skriaudėjai“, – daugiau detalių nenorėjo atskleisti pašnekovė.
 
Vyrai – namuose, moterys daro karjerą
Kaip pastebi detektyvė, jei anksčiau Lietuvoje dominavo namų šeimininkės moterys, pastaruoju metu akivaizdžiai daugėja vyrų, kurie daugiau dirba namuose, prižiūri vaikus, o jų žmonos daro karjerą.
„Galimas ir toks pasiskirstymas, tačiau mūsų darbo specifika – konfliktinės situacijos. Susiduriame tik su tokiais vyrais, kurie įtarinėja žmonas nešeimyniniais meilės ryšiais, bijo likti finansiškai nuskriausti ir dar be vaikų“, – apsivertusią situaciją pastebi detektyvė.
Kaip pastebi pašnekovė, „užkietėję mergišiai“ ar „iš prigimties linkę į kairę sukti moterys“ dažnai net nesukelia partnerių įtarimo. Jie paprastai laiku grįžta namo, atidūs, paslaugūs artimiesiems, sugeba intymius ryšius megzti ir juos puoselėti nepastebimai. Didžiausias budrumo priešas – jausmai. Pasirodo, neištikimą įsimylėjėlį daug paprasčiau demaskuoti, nei linkusį į nuotykius „tvarkingą šeimos žmogų“.
Kalbėdama apie sutuoktinius, kurie vienas kitam grasina skyrybomis ir draskosi dėl turtų, detektyvė juos vadino tikraisiais jos darbdaviais. Daugiausiai pinigų moteris uždirba iš norinčių kitą kontroliuoti vyrų ar moterų.
„Pasitaiko atvejų, kad net jei partneris ir ištikimas, jie negali tuo patikėti – užsako ir užsako jo sekimą, kad ir kiek tai kainuotų“, – stebėjosi detektyvė, šiemet iš vieno panašaus kliento gavusi 10 tūkst. litų honorarą, nors gražuolės jo mylimosios judėjimas nebuvo itin intensyvus, apsiribojo parduotuvėmis, universitetu, soliariumu, keliomis kavinėmis, draugėmis, namais“.
  
Pilnatis – buitinių klientų antplūdis
Aštuntus metus privačių detektyvų biurui vadovaujantis Olegas Rimanas darbo trūkumu taip pat nesiskundė: „Kaip visada – daugiau mažiau darbo turim. Kai pilnatis, prisideda „buitinių“ klientų, kuriems atrodo, kad visi šnipinėja, nors nei svarbių pareigų užima, nei verslo turi. Tarsi ir niekam nebūtų tikslo jų sekti, tačiau žmonėms atrodo, kad kaimynams rūpi, ką jie daro, ką turi“.
Pasak O. Rimano, dėl neištikimybės žmonės susirūpina prasidėjus problemoms šeimose, ieškodami būdų jas spręsti. Pasitaiko ir tokių, kurie tik įsivaizduoja, kad partneris neištikimas, nors taip nėra.
„Detektyvai ne vienintelis būdas patikrinti, ar tau artimas žmogus ištikimas, tačiau ne visi žmonės žino, moka tiesiog pasikalbėti, paklausti tiesiai. Ne visada tarp žmonių psichologinis artumas, kad galėtų atvirai paklausti ir gauti atvirą atsakymą. Tada kreipiasi į mus“, – DELFI sakė Privačių detektyvų biuro direktorius.
Pasak jo, pasitaiko ir tokių klientų, kurie savo sutuoktiniui ir žingsnio neduoda žengti nekontroliuodami. Jei kyla įtarimas, bando stebėti, ar neapgaudinėja.
  
Seka vienas kitą
„Turtingi žmonės seka vienas kitą, kad neperrašytų turto, kam nors nepastatytų buto už šeimos pinigus, kitam nežinant“, – vardijo O. Rimanas.
Pasiekus skyrybų ribą, pašnekovo pastebėjimu, į privačius detektyvus dažniau kreipiasi agresorių žmonos: „Vyrai jas su vaikais grasina palikti „ant ledo“, išmesti į gatvę ir nieko neduoti. Tada moterys priverstos galvoti, kaip apsiginti. Policija tokio teroro atveju nepadės, giminės nesikiša, nes dažnai patys yra priklausomi nuo to vyro turto, suaugę vaikai kartais taip pat nieko nenori žinoti apie mamos ir jaunesnių brolių bei seserų padėtį, nes yra išlaikomi to paties tėvo ir nenori, kad pablogėtų jų materialinė padėtis“.
Kritiškoje situacijoje atsidūrusioms turtingų vyrų žmonoms, kurios nežino net į ką kreiptis, O. Rimanas visų pirma pataria veikti su advokato pagalba. „Patys į teismus neiname, bet su advokatu bendradarbiaujame, per jį pateikdami įrodymus apie neištikimybę, smurtą namuose“, – pasakojo detektyvo darbą dirbantis vyras.
  
Detektyvo patarimas emigrantams
Kai ir kiti privatūs detektyvai O. Rimanas pabrėžia, kad nepasitikėjimui ir įtarimams neištikimybe keroti palanki skyriumi gyvenančių porų situacija: „Kai visa šeima emigruoja, būna geriau. Žmonės gyvena kartu ir tų problemų tiek nekyla“.
Pasak privataus detektyvo, jo praktikoje yra buvę atvejų, kad svetur gyvenantys lietuviai vienas kito ištikimybę nutarė patikrinti per atostogas, kurias leido Lietuvoje: „Norėjo pasitikslinti, ar kur nors į šoną neina atostogaudamas“.
Vis dėlto, dažniau pagalbos prireikia šeimoms, kurios po kelis mėnesius, pusmetį praleidžia atskirai. „Kreipiasi į mus nuogąstaudami, kad pusmetį vyrui ar žmonai būti vieniems sunku, įtaria, kad apgaudinėja, su kita ar kitu gyvena. Negerai šeimoms atskirai gyventi, iš to daug problemų kyla“, – mano detektyvas. – Gyvenimas per atstumą gresia santykių krizėmis, negerai ir vaikams, kurie priversti gyventi be vieno iš tėvų, o tai – blogai“.
Kaip pastebi O. Rimanas, dažniau svetur be šeimų išvyksta vyrai: „Važiuoja į Airijas, Anglijas, Norvegijas. Bent jau į žvalgybą pusmečiui, metams, o paskui, jei viskas gerai, kviečiasi šeimas“.
  
Vilkikų vairuotojai ir prostitutės – filmai ar realybė?
Kita kategorija – vilkikų vairuotojai. Privataus detektyvo žodžiais, jie uždirba palyginti nemažus pinigus, tačiau dėl darbo specifikas dažnai nebūna namuose.
„Kad ir kaip keista pasirodytų, tačiau dėl vilkikus vairuojančių vairuotojų mažiausiai problemų randame. Iš filmų žinom, kad prostitutės pakelėse stovi, furistus stabdo ir su jais nuo vieno iki kito miesto važiuoja. Tačiau realybėje dėl vilkikų vairuotojų neištikimybės į mus kreipiasi nedaug. Daugiau problemų su tais, kurie po pusmetį praleidžia Anglijose, Norvegijose“, – pastebi O. Rimanas.
Paprašytas patikslinti, ar tik moterys abejoja namie nebūnančių sutuoktinių ištikimybe, privatus detektyvas sakė, kad ir vyrai nori sužinoti, ar ištikimos žmonos. „Kaip žinome, moterims sunkiau, nes jos paprastai lieka su vaikučiais. Vyrui lengviau nueit į šoną – po darbo geria alų, dar kažką… Nors labai sunkiai fiziškai dirbantys užsieniuose iš pradžių niekam kitam neturi laiko – rupi tik pamiegoti ir vėl į darbą. Paskui kaip kam susiklosto“, – komentavo DELFI pašnekovas.
  
Nepasitikėjimo kaina gali siekti ir 50 tūkst. litų
Privačių seklių agentūros direktoriaus duomenimis, įtarimus neištikimybe jie patvirtina 80-90 proc. klientų. Paklaustas, kas dažniau įtarinėja be pagrindo, O. Rimanas sakė: „Ir vienoje, ir kitoje pusėje būna įdomių asmenybių“.
Pats asmeniškai detektyvas mano taip: „Jei žmonės myli vienas kitą – pasitiki. Tokiame ryšyje paprastai nelieka vietos įtarinėjimams. Tačiau jei žmogus siekia kontroliuoti, tai panašiau į savinimąsi, o ne meilę“.
Kokia nepasitikėjimo kaina? Pasak agentūros vadovo, čia ribų nėra. „Noras žinoti, ką kada veikia sutuoktinis gali kainuoti ir 50 tūkst. litų, tačiau mūsų klientai už privataus detektyvo paslaugas dažniausiai sumoka nuo 500 iki 3000 litų“, – sakė O. Rimanas.
Pačiam detektyvui yra „daug įdomesnių paslaugų“ už neištikimybės išaiškinimą: „Pavyzdžiui, man asmeniškai buvo labai įdomu rusiškos televizijos užsakymu ieškoti žmonių žinant tik tiek, kad vieno vyro tėvas Lietuvoje tarnavo kariuomenėje ir turėjo romaną, iš kurio jis gimė. Kito žmogaus tėvas po kariuomenės buvo pasilikęs mūsų šalyje ir gyveno su lietuvaite“.
Kaip pastebi privatus detektyvas, užaugusiems, savo šeimas sukūrusiems žmonėms būdingas noras susirasti tėvus, kurių nėra matę. „Kartą išsiaiškinom, kad mama, kurios suaugę vaikai ieškojo – pripažinta recidyvistė, daug kartų teista. Tačiau vaikai vis viena norėjo pamatyti, kaip atrodo žmogus, kuris juos pagimdė ir paskui išmėtė po vaikų namus“, – darbo kasdienybe dalijosi O. Rimanas.
 
Ieva Urbonaitė-Vainienė
Back To Top